Kocia mimika

Niektórzy sądzą, że koty nie mają twarzy, tylko pyski, ewentualnie mordki. Niech i tak będzie. Jeśli chodzi o mimikę, posiadacze twarzy nie powinni jednak czuć wyższości nad posiadaczami mordek – umiejętności mimiczne tych drugich są nawet czasem godne pozazdroszczenia.

Skąd te wnioski? Ano przydybałam ostatnio Trójkę na tzw. kibelku. Nie, nie mamy WC kici, a przestronną kuwetę. Trójka usiadła sobie na „tronie” zupełnie bez powodu. W końcu jest kotem, nie potrzebuje powodu, aby gdzieś siadać.

łazienka 4

Zaczęło się od lekkiego przestrachu, bo pralka chodziła, a ja wyskoczyłam z aparatem więc okoliczności nie sprzyjały przyjemnej kontemplacji łazienki.

łazienka 3

Strach przerodził się w lekką irytację – cykałam zdjęcia jak oszalała, bo Trójka nie lubi aparatu, a że o czymś na blogu muszę napisać, to każde zdjęcie jest na wagę złota.

łazienka 2

Kiedy na mordce zaczęło rysować się zrezygnowanie, wiedziałam, że jesteśmy w domu i będziemy miały pełną sesję na kibelku. Szczególnie, że zaraz potem nastąpił siarczysty…

łazienka 1

…ziew. Ziewanie to niekoniecznie oznaka zmęczenia u kotów. Koty często ziewają, gdy są zdenerwowane – w ten sposób instynktownie pozbywają się napięć z organizmu. To działa również u ludzi, ziewanie to ekspresowe dotlenienie i rozluźnienie ciała.

łazienka 5

Ciało rozluźnione, ale umysł ciągle czujny bo ta wariatka (czyli ja) dalej pstryka te zdjęcia. Trójka długo tak nie poleżała, ale ja i tak wiedziałam, że mam dobry materiał na wpis.

Na koniec zdjęcie dla ludzi o mocnych nerwach. Kocie pyski wyrażające strach i niedowierzanie. Właściwie jeden pysk wyraża przerażenie. Wszystko dlatego, że Pańć postanowił koty przestraszyć i zamknął im okno gdy były na parapecie. Nie pochwalam takich zachowań, ale zdjęcie doskonale dokumentuje kocią umiejętność wyrażania emocji pyszczkiem.

mimika

2 thoughts on “Kocia mimika

  1. Świetny blog, czytam i czytam zamiast pisać pracę 😛
    Mój kotek natomiast strasznie boi się …wszystkiego właściwie oprócz mnie. Nie wiem co z tym zdziałać, bo czasami jest to męczące. :/

    • Dziękuję za miłe słowa, właśnie postanowiłam powrócić do pisania i ten komentarz to dla mnie dodatkowa motywacja, także naprawdę dziękuję.
      Czwórka też boi się wszystkiego oprócz mnie, a i mnie czasem się wystraszy jak zrobię jakiś szybszy krok. Taki charakter i korzenie – nie miała łatwego początku kociego życia… chyba napiszę o tym wpis:) Także jak napiszesz pracę to zapraszam tutaj 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s