Co piją koty?

Wychowani na wierszyku o kotku co przyszedł, wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko, odpowiemy bez wahania: mleko! A tu się okazuje, że NIE! KOT NIE POWINIEN PIĆ MLEKA. Z prostej przyczyny: koty nie trawią laktozy, czyli cukru mlecznego. Tak więc chcąc „nawodnić” kota mlekiem, doprowadzamy do sytuacji wręcz odwrotnej: futrzak dostanie po nim rozwolnienia i się odwodni. Oczywiście są koty, które lepiej tolerują mleko i można im je podać raz na czas rozcieńczone z wodą, ale właściwie po co, skoro najlepiej nawadnia… WODA!

kran i czworka

Z góry przepraszam za stan kranu, dopiero na ekranie komputera zobaczyłam go w pełnej krasie, na żywo jakoś nie zwracam na niego uwagi. Mam nadzieję, że na bloga nie trafi Perfekcyjna Pani Domu bo teraz już za późno na pucowanie.

Wracając jednak do tematu, to myślę, że już zdążyłam odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule. Warto natomiast odpowiedzieć na drugie, równie ważne i związane z kocim piciem. Mianowicie: Z CZEGO piją koty?Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste, co widać już po powyższym zdjęciu. Otóż nie, moje koty nie piją z miski. A mają bardzo ładną, ceramiczną miskę na wodę, z kocim zdobieniem, którą mimo wszystko codziennie napełniam świeżą wodą bo tak trzeba. Coś im jednak w tej misce nie pasuje i wolą czerpać z alternatywnych źródeł wodnych.

3 i 4 przy kranie

Czwórka szczególnie upodobała sobie picie prosto z kranu i sytuacje przedstawione na zdjęciu to nie są jakieś odosobnione przypadki, które szczęśliwym trafem udało mi się uchwycić. Muszę jej odkręcać taki cienki ciurek kilka razy dziennie. Trójka czasami się przyłącza, ale ona z kolei ma swój ulubiony wodopój:

WAŻNE: Jeśli kot wybierze sobie wodę do kwiatków jako swoją wodę do picia, musimy mieć pewność, że jest to woda bez nawozu, czysta kranówka. To wydaje się oczywiste, ale bardzo łatwo jest się zapomnieć i zostawić konewkę gdzieś w miejscu dla kota dostępnym. A wtedy możemy mieć pewność, że kot wykorzysta okazję.

Mam wrażenie, że koty po prostu nie lubią mieć wody podanej na tacy, lubią jakieś niestandardowe rozwiązania jeśli chodzi o zaspokajanie pragnienia. Dajmy im więc stały, niestandardowy dostęp do wody, dbając o to, by była zdrowa i bezpieczna.

DSC04876

2 thoughts on “Co piją koty?

  1. Pingback: Kot w kuchni | KOTKOTUKOTEM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s