Cat Fight

Nie zapomnij włączyć dźwięku!

 

Czy koty biją się na poważnie?

Dla Trójki i Czwórki to zabawa, ale oczywiście wśród kotów dochodzi do poważnych bijatyk, najczęściej o terytorium. O to, kto nad kim panuje. W przypadku bohaterek bloga wszystko jest jasne, hierarchia stada została ustalona już jakiś czas temu: to Trójka była pierwszą panią naszego domu, do którego po roku dołączyła Czwórka. Na szczęście ta ostatnia ma bardzo spolegliwy charakter i od razu znała swoje miejsce, co nie przeszkadza Trójce raz na czas jej o nim przypominać paroma ostrymi ugryzieniami w kark. Trójka czasem przesadza z tym okazywaniem swojej przewagi. Jednak jak widać na powyższym filmiku, również Czwórka potrafi odgryźć się Grubasowi.

Tak naprawdę jednak, nasze koty się kochają. To filmik nagrany jeszcze tego samego dnia.

Co zrobić gdy jednak mamy do czynienia z prawdziwą kocia agresją?

Na pewno nie można rozdzielać walczących kotów. Raczej się nam to nie uda, a i sami oberwiemy. Można na jednego z nich rzucić ręcznik, czy koc i odciągnąć go w ten sposób, albo zagwizdać, czy klasnąć w dłonie. Można też agresywnego kota spróbować złapać za kark i delikatnie przycisnąć do ziemi. Skojarzy mu się to z karceniem go przez mamę i powinien się uspokoić.

Prawdziwa kocia agresja u kotów domowych pojawia się najczęściej w przypadku wprowadzania nowego kota do mieszkania. Trójka i Czwórka mają to już za sobą, dlatego opowiemy o tym szerzej niedługo.

1 thought on “Cat Fight

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s