Dlaczego koty wchodzą do pudełek?

Jak w tytule: odpowiadam dzisiaj na kolejne ważkie pytanie dotyczące kocich przyzwyczajeń. Wszystkie informacje na blogu czerpię ze źródła życiowej mądrości – moich kotów, oraz z książki Suzy Becker To, co warto wiedzieć, wiem od swojego kota, czyli, właściwie, równie dobrze tego bloga mógłby pisać kot, gdyby tylko mu się chciało. Nie inaczej jest w przypadku tego wpisu.

Trójka na pudełku

Przede wszystkim koty muszą być w centrum zainteresowania. A nic tak dobrze nie zapewnia tego zainteresowania niż obecność w lub na jakimś podwyższeniu, pudełku. Pudełka pojawiające się w mieszkaniu zazwyczaj przychodzą razem z jakąś nową, ważną dla właściciela, zawartością. Warto więc zastąpić tę zawartość swoim kocim bytem – zainteresowanie właściciela murowane! Poza tym, zaraz przed wyrzuceniem, pudełko stoi gdzieś na środku pokoju, w samym centrum, a to idealne miejsce dla kota!

zabawa w pudełku

Pudełka są o niebo ciekawsze, niż jakieś tam, nawet najbardziej wyszukane zabawki:

drapak

Trójka i Czwórka na drapaku spędziły może 5 min., a na i w pudełku po nim, pozostawionym w przedpokoju, jakieś pół godziny i pewnie bawiły by się tam do dzisiaj, gdyby nie zostało wyrzucone. Lepiej już było wyrzucić ten drapak za parę stów…

Kartonowe pudełko łatwo przesiąka ciekawymi zapachami. Można w nim wywąchać nawet niemiecki magazyn, czy wnętrze samochodu DHL. A taki drapak na przykład, szczelnie owinięty folią, pachnie tylko banalną nowością.

644130_496047897085686_804486877_n

Pudełka i wszelkie inne pojemniki, dają poczucie bezpieczeństwa. To koci azyl, do którego można się schować w razie potrzeby i mieć swoją własną przestrzeń życiową. Gdy byłam mała, mówiłam na taką przestrzeń „Osobisko”.

465487_436593233031153_1403600518_o

Powyżej Trójka niedługo po sterylizacji w plecaku Pana.

suzy1

źródło: Suzy Becker To co warto…

Poza tym, pudełka i inne schowki zapewniają po prostu rozrywkę. Szczególnie, że przypominają nory i kryjówki, w których zazwyczaj chowa się coś do upolowania.

Suzy2

Źródło: jak wyżej

Przed wyrzuceniem pudełka, czy torby na zakupy dajmy trochę pobuszować w nich kotu – to będzie dla niego fajna przygoda i doskonały interwał między kolejnymi drzemkami.

DSC04843

torba

3 thoughts on “Dlaczego koty wchodzą do pudełek?

  1. A Junior (do facto Juniorka – kolejna ofiara błędnie określonej płci…) wchodzi – poza pudłami oczywiście – do wiader 🙂
    A w ogóle to wow, odkryłam Tego bloga właśnie dziś. Teraz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s